Egyre durvább a választási kampány Amerikában
USA-választás Palin kis híján lekommunistázta Obamát, McCain védekezik, ő nem Bush
Sarah Palin, az amerikai republikánus alelnökjelölt egy hét végi iowai kampánygyűlésen Barack Obama adópolitikáját a szörnyű, kommunista kormányzás rémével kötötte össze.
2008.10.26 19:41MTIdemokrata elnökjelölt viszont minden fellépésén a népszerűtlen Bush elnökkel igyekszik azonosítani vetélytársát, John McCain pedig védekezik. Sarah Palin alaszkai kormányzónő 10 nappal az elnökválasztás előtt az iowai Des Moines-ban azzal tüzelte a republikánus tömeget, hogy Obama országában elveszne a szabadság. "Egy nagy kormány mellett, nagyobb adóknál, mindaz, amiről Önök azt gondolják, hogy az Önöké, valójában másoké, mindenki másé lesz" - mondta a republikánus híveknek Palin, kifejtve, hogy Obama ideológiai elkötelezettsége a magasabb adók mellett olyan országokban létezik, ahol az emberek nem élnek szabadságban.
Mióta Barack Obama egy kampányrendezvény előtt közemberek között sétálva egy férfinak - aki Joe, a vízvezeték-szerelőként azóta fogalommá vált a kampányban - azt mondta, szétosztaná a gazdagságot, a republikánus jelöltpáros egyik fő üzenete az, hogy Obama szocialista. Ez az egyik legsúlyosabb vád Amerikában. John McCain közben védekezni kényszerül: amennyire csak lehetséges, igyekszik elhatárolódni George Bushtól. Az NBC vasárnap reggeli műsorában ismét leszögezte, hogy bár tiszteli az elnököt, nem azonos vele, számos fontos kérdésben ellenkezett a véleményük.
Az Obama-kampány egyik leggyakoribb reklámja azt sulykolja, hogy McCain a szenátusban szavazatainak 90 százalékával Busht támogatta. A legújabb, hét végi Obama-üzenet szerint McCain "kifogyott az ötletekből, elszakadt a valóságtól és lejárt az ideje". McCain vasárnap az NBC-nek viszont kijelentette: "jól teljesítünk, a múlt héten felzárkóztunk". A felmérések szerint a McCain-Palin páros az utóbbi napokban valóban lefaragni látszott az Obama-Biden kettős néha 10 pont feletti előnyéből.
A legtöbb kutatás szerint Obama országosan azonban legalább 270 elektori voksra számíthat, ennyi kell a győzelemhez. Már több konzervatív elemző is úgy véli: Sarah Palin nem eléggé tapasztalt ahhoz, hogy egy szívdobbanásnyira legyen az elnökségtől (az amerikai politikai szlengben így emlegetik az alelnöki pozíciót, mivel szükség esetén el kell foglalnia az elnöki széket). McCain erre vasárnap azt mondta: "nem védem őt, hanem dicsérem, nincs szüksége védelemre". Hozzátette, nem értenek mindenben egyet, de ez nem is baj, hiszen mindketten a saját útjukat járó politikusok.
Azt mondta, csodálja Palint, amiért felvillanyozza a tömegeket. Az elnökválasztási kampány finisében mindkét párt figyelme a nyugati államok határozatlan szavazóira irányul, elsősorban Colorado, Nevada és Új-Mexikó államokban - írta a vasárnapi The New York Times.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06