Terrorizmus
Moszkva szerint az Iszlám Állam nagy valószínűséggel vegyi fegyvereket vet be
Oroszország szerint a Vegyifegyver-tilalmi Szervezetnek (OPCW) feltétlenül ki kell vizsgálnia az erre vonatkozó értesüléseket
2016.01.05 16:47MTIOroszország szerint az Iszlám Állam dzsihadista szervezet nagy valószínűséggel vegyi fegyvereket vet be Szíriában - közölte Mihail Uljanov, a moszkvai külügyminisztérium fegyverkezéskorlátozási és fegyverzetellenőrzési osztályának vezetője a RIA Novosztyi orosz hírügynökség keddi jelentése szerint.
Oroszország szerint a Vegyifegyver-tilalmi Szervezetnek (OPCW) feltétlenül ki kell vizsgálnia az erre vonatkozó értesüléseket - mondta az illetékes.
Uljanov ugyancsak vizsgálat elrendelését sürgette azzal kapcsolatban, hogy egy török ellenzéki parlamenti képviselő bizonyítékokat mutatott be, melyek szerint a szarin nevű ideggáz komponenseit juttathatták el Törökországból Szíriába. Uljanov hangsúlyozta, hogy Moszkva figyelemmel kíséri majd a vizsgálat menetét. Az első jelentésnek körülbelül egy hónap múlva el kell készülnie - mondta.
Oroszország szövetségese Bassár el-Aszad szíriai elnök kormányának, és tavaly szeptember óta légicsapásokkal támogatja a szíriai hadsereget. Szíria decemberben megállapodást írt alá az ENSZ-szel arról, hogy beengedi a területére a vegyifegyver-támadások felelőseit vizsgáló szakértőcsoport tagjait. A szakértői testület feladata azoknak a tényfeltáró jelentéseknek az elemzése, amelyeket az OPCW készített. A szervezet eddig azt vizsgálta, hogy bevetettek-e vegyi fegyvereket a szíriai polgárháború során. Az OPCW ellenőrei bizonyítottnak találták az ilyen típusú támadások tényét, de annak a kérdésnek a vizsgálatára, hogy kik a felelősek ezekért, csak tavaly augusztusban adott felhatalmazást az ENSZ Biztonsági Tanácsa.
Damaszkusz ismételten azzal vádolja a felkelőket, hogy ideggázt vetettek be. Nyugati diplomaták viszont korábban úgy nyilatkoztak: valószínűtlen, hogy az ellenzéki erők rendelkeznének vegyi fegyverekkel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06