Illegális bevándorlás
Merkel: nem tömegek jönnek, hanem emberek
A német Kereszténydemokrata Uniónak (CDU) keresztény pártként tudomásul kell vennie, hogy a menekülthullámmal nem tömegek özönlenek Németországba, hanem emberek érkeznek, akiknek méltóságát tiszteletben kell tartani.
2015.12.14 14:19MTIAngela Merkel német kancellár, a CDU elnöke hétfőn pártja karlsruhei kongresszusán beszélt.
A pártelnök-kancellár a menekültválságban követett politikáját magyarázva érthetőnek nevezte, hogy a Németországba érkező menedékkérők nagy száma aggodalmat okoz a lakosságban.
Jogos az aggodalom amiatt, hogy a menekültek tartósan megváltoztatják az országot és a német kultúrát - tette hozzá.
Ugyanakkor a "21. században a bezárkózás nem ésszerű választás", a menekültek beáramlása pedig lehetőségeket, esélyt is jelent. Ennek felismeréséhez a CDU tagjainak, támogatóinak fel kell idézniük a CDU alapító eszméit, mindenekelőtt a párt politikáját vezérlő "keresztény emberképet" - mondta Angela Merkel.
A menekülteknek azonban be kell illeszkedniük, és tiszteletben kell tartaniuk a német értékeket és törvényeket - mondta a kancellár. Hangsúlyozta, hogy a "multikulti élethazugság", mert "párhuzamos társadalmak" kialakulásához vezet.
A Budapesten rekedt emberek beengedése humanitárius kötelesség volt
A Budapesten rekedt menekültek beengedése szeptember elején humanitárius kötelesség volt Németország és Ausztria számára - hangsúlyozta Angela Merkel német kancellár, a Kereszténydemokrata Unió (CDU) elnöke hétfőn pártja karlsruhei kongresszusán.
A pártelnök-kancellár felidézte, hogy szeptember 5-ére virradó éjjel a Budapesten rekedt menekültek ezrei gyalog mentek az autópályán Ausztria felé.
Ez a helyzet "az európai értékek próbatétele" volt, Németország és Ausztria pedig "a humanitás parancsára" úgy döntött, hogy beengedi ezeket az embereket - mondta Angela Merkel. Az az éjszaka megmutatta, hogy a második világháború óta a legnagyobb menekülthullámmal kell megbirkózni, és az Európai Unió "történelmi próba" elé került.
A közös európai megoldás kidolgozása és az európai szolidaritás biztosítása ugyan nehezen halad előre, de "megéri küzdeni" érte, és Németország és az EU végül kiállja majd a próbát - mondta a kancellár, akinek beszédét állva, csaknem tíz percig tartó tapssal fogadták a küldöttek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06