Illegális bevándorlás

Újraindították a vasúti közlekedést Németország és Ausztria között

A Deutsche Bahn német vasúttársaság hétfőn reggel újraindította a vasúti közlekedést Németország és Ausztria között, miután az előző délután a cég a menekültválság miatt szüneteltetni kényszerült azt.

2015.09.14 08:57MTI

A DB hétfő reggeli közleménye szerint 7 óra után ismét megindultak a vonatok a két ország között, azonban a Salzburg és München közti vonalon továbbra sem közlekednek szerelvények. Ez utóbbi vonalon utazott Németországba a Magyarország felől érkező migránsok döntő többsége.

A vasúttársaság vasárnap délután közölte, hogy a német szövetségi hatóságok utasítására leállította a forgalmat. Előzőleg Thomas de Maiziere belügyminiszter bejelentette, hogy a menekültválság miatt Németország ideiglenesen visszaállítja az ellenőrzést a határain. Az intézkedés "súlypontja" a német-osztrák határ. A szövetségi rendőrség közlése szerint az intézkedés vasárnap délután lépett életbe.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.