Madeleine Albright, Hillary Clintont támogatja
Bushé minden idők egyik legrosszabb elnöksége
Minden idők egyik legrosszabb amerikai elnökségének nevezte George Bush két mandátumát Madeleine Albright volt külügyminiszter - jelentette a virginiai Business and Media Institute csütörtökön.
2008.01.11 07:11MTIA következő elnöknek sokkal jobban figyelni kell más országok érdekeire, máskülönben nem lehet javítani például a globális felmelegedés és az energiakérdések diplomáciáján - mondta Albright, aki 1997 és 2001 között, Bill Clinton elnökségének második periódusában volt külügyminiszter, jelenleg a volt elnök felesége, Hillary Clinton elnökjelölti kampányát segíti. A szakértő szerint az új amerikai elnöknek Bushétól eltérő, új stílusban kell majd politizálnia, a nemzetközi együttműködés ezt követeli meg. Bushsal ellentétben nyitottnak kell lennie arra, hogy más országokat is meghallgasson és figyelembe vegye azok érdekeit. Albright "Feljegyzés a leendő elnöknek: hogyan állíthatjuk helyre Amerika tekintélyét és vezető szerepét" címmel megjelent új könyvének bemutatóján beszélt erről. A volt külügyminiszter a The Washington Postban e héten megjelent cikkében úgy vélte, hogy a következő elnöknek mindenekelőtt fel kell hagynia a félelemre építő politikával. Úgy látja, hogy az amerikaiakat túlzott mértékben megfélemlítették, és a félelem alapján háttérbe lehetett szorítani az alkotmány védelmét, a nemzetközi jog és a szövetségesek tiszteletét. A Fehér Ház által táplált félelem kultúrája leszűkítette az amerikai külpolitikát és mérgezte a másokkal való párbeszédet - írta. Az NBC televíziónak adott keddi nyilatkozatában kifejtette: Hillary Clinton elnökjelöltségét támogatja, szerinte a volt first lady erős személyiség, elszánt, érzékeny Amerika problémáira, nagyszerű főparancsnok válna belőle (az amerikai elnök egyben a fegyveres erők főparancsnoka). Az Ipsos csütörtökön közzétett felmérése szerint az amerikaiaknak továbbra is csak kis hányada elégedett Bush teljesítményével, a megkérdezettek 34 százalékának van pozitív képe elnökségéről. Az elégedetlenség-elégedettség mértéke elsősorban a párthovatartozást tükrözi: a republikánus szavazók háromnegyede szerint Bush működése rendben van, a demokratáknak csak egytizede, a függetlenek pedig egynegyede gondolja így.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06