Terror Párizsban
Párizsi vérengzés: vér és mocsok a Charlie Hebdo szerkesztőinek helyén - sokkoló kép!
A Le Monde francia lap bejutott a mészárlás helyszínére.
2015.01.08 17:12ma.huElvileg Said Kouachi, Chèrif Kouachi és Hamyd Mourad mészárolták le a párizsi Charlie Hebdo szatirikus lap szerkesztőségét. Mint ismeretes, a fegyveres terrortámadásban tizenketten meghaltak, köztük négy híres karikaturista, a főszerkesztő Charb, Cabu, Wolinski és Tignous is.

Magyar áldozatokról nem tud a KKM. Bernard Cazeneuve francia belügyminiszter tájékoztatása szerint a biztonsági erők mindent megtesznek azért, hogy "a lehető leghamarabb semlegesítsék azt a három bűnözőt, aki részt vett ebben a barbár cselekedetben".
Szemtanúk arról számoltak be, hogy 11 óra 30 perckor két, fekete csuklyás, Kalasnyikov gépkarabélyokkal felfegyverkezett férfi lépett be az épületbe. A környék lakosai közölték, hogy ezután mintegy harminc lövés hallatszott tíz perc alatt. Helyszíni tanúk szerint a fegyveresek azt kiáltozták, hogy "megbosszultuk a prófétát". A támadásról valaki egy szomszédos ház tetejéről videofelvételt készített, amelyen egy férfi azt kiáltozza, hogy "Allah Akbar!" (Allah a legnagyobb.)
A Charlie Hebdo szerkesztőségére 2011 novemberében gyújtóbombát dobtak, miután a lap Mohamed prófétát ábrázoló rajzokat közölt. Iszlamista honlapokon nemrégiben az újság főszerkesztőjének lefejezésére buzdítottak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06