Nem mentik meg a nagyvállatokat
McCain és Palin: kormányzásuk alatt nem lesznek újabb szövetségi segélyakciók
John McCain és Sarah Palin, az amerikai Republikánus Párt elnök-, illetve alelnökjelöltje közös cikkben biztosították az amerikaiakat: ők megkímélik majd az adófizetőket a csődbe jutott nagyvállalatokat megmentő állami segélyakcióktól.
2008.09.09 19:22MTIMcCain és Palin a The Wall Street Journal keddi számában megjelent, közösen jegyzett írásban "felháborító, de sajnos szükséges" lépésnek nevezte a Fannie Mae és a Freddie Mac amerikai jelzáloghitelező intézetek állami kisegítését.
Az amerikai kormány a hét végén jelentette be, hogy állami gondnokság alá helyezve átveszi a két legnagyobb jelzálog-hitelező irányítását. A republikánus jelöltpáros szerint a két intézmény működését hozzá nem értő irányítás és hibás struktúra jellemezte, a két céget már régen meg kellett volna reformálni.
Most már azonban csak a kormányzati beavatkozás maradt az egyetlen rövid távú eszköz arra, hogy "a keményen dolgozó amerikaiak elérhető jelzáloghitelekhez jussanak ebben a nehéz gazdasági időszakban". McCain és Palin sajnálattal állapította meg: a két vállalat állami átvétele inkább tűzoltás, semmint világos eltervezett átalakítás, és a súlyos költségeket az adófizetők fogják állni. "A mi kormányzásunk más lesz" - írta a két jelölt átláthatóbb és elszámoltathatóbb irányítást ígérve. A The Wall Street Journal szerkesztőségi cikkében felhívta a figyelmet: bizonyos csoportok máig gátolják az intézmények valódi reformját, amely meggátolná a mostanihoz hasonló katasztrófa megismétlődését. A The Washington Post egy szemleírója megállapította: a kormányzat kitűnően megtervezett pénzügyi mentőakciója valószínűleg nem jelenti a Fannie és Freddie végét, ellenkezőleg, a kormány által szponzorált, szövetségi gondnokság alá helyezett két intézet számára új korszak kezdődik, miközben a hosszú távú kérdések megoldatlanok maradnak.
A The New York Times üdvözölte az "ésszerű, bíztató" válságkezelő akciót, amely szavatolja a jelzálogpiac működését, és várhatóan a hitelkamatok csökkenéséhez fog vezetni. Felhívta ugyanakkor a figyelmet: a segélyakció intő jel, az amerikai pénzügyi rendszer jelenleginél jobb szabályozására van szükség.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06