Támadás a területi egység ellen
Schulz: nemzetközi jogot sért a krími népszavazás
A nemzetközi jog megsértésének és Ukrajna területi egysége elleni támadásnak nevezte vasárnap a krími népszavazást Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke.
2014.03.16 15:41MTI
Schulz a Der Standard című osztrák napilap pódiumbeszélgetésén úgy vélte, a voksolás után a Krím félsziget el fog szakadni Ukrajnától. Az Európai Unió külügyminiszterei arra készülnek, hogy hétfői brüsszeli tanácskozásukon szankciókat fogadjanak el Oroszországgal szemben, egyebek mellett beutazási tilalmakról és bankszámlák befagyasztásáról határozhatnak.
Az EP elnöke elismerte, hogy néhány tagállam vonakodik attól, hogy szigorúbb intézkedéseket léptessenek életbe Vlagyimir Putyin orosz elnök ukrajnai politikája miatt. Amikor már konkrét lépésekről van szó, a kormányok hozzáállása "heterogén képet fest" - fogalmazott.
Schulz, aki az Európai Szocialisták Pártjának jelöltje az Európai Bizottság elnökének tisztségére, elmondta: arra számít, hogy a földgáz- és olajipart érintő büntetőintézkedéseket hoznak majd Oroszországgal szemben, aminek következtében "drámaian emelkedhetnek majd az energiaárak".
A német politikus fontosnak tartotta, hogy az EU olyan stratégiát alakítson ki Oroszországot illetően, amely a fenyegetések mellett ösztönzést is tartalmaz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06