Terrortámadás a zöldségpiacon
Gépkocsiba rejtett pokolgép megölt 18 embert Észak-Irakban
Gépkocsiba rejtett pokolgép robbant pénteken egy zöldségpiacon az észak-iraki Tell-Áfárban, 18 ember meghalt, másik 25 megsebesült - közölte a rendőrség.
2008.08.08 19:36MTIA Bagdadtól 420 kilométerre északnyugatra fekvő Tell-Áfár Moszul közelében található, ahol az elmúlt hónapokban az iraki erők amerikai támogatással lecsaptak az al-Kaidával szövetséges szunnita arab fegyveresekre.
A pénteki robbantás a legsúlyosabb támadás volt azóta, hogy a múlt hónapban öngyilkos merénylők síita zarándokokat vettek célba Bagdadban és kurd tüntetőket az észak-iraki Kirkukban. A két korábbi merényletnek összesen közel 60 halálos áldozata volt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06