Autonómiatüntetés
Erdély minden tájáról érkeztek résztvevők a Székely szabadság napjára
Erdély minden tájáról, buszokkal és személygépkocsikkal érkeztek a résztvevők hétfőn Marosvásárhelyre, a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) által második alkalommal meghirdetett Székely szabadság napja elnevezésű autonómiatüntetésre.
2014.03.10 16:07MTI
Egy Sepsiszentgyörgyről érkező busz utasai az MTI helyszínen tartózkodó tudósítójának elmondták: útközben négyszer ellenőrizték járművüket a rendőrök.
A rendezvényt biztosító csendőrök diszkrét jelenléte közepette az 1854-ben kivégzett székely vértanúk emlékművénél ünnepi hangulatban összesereglett tömeg magyar és székely zászlókat lenget, valamint autonómiát követelő feliratokat emel a magasba, az obeliszk körül kórusok toborzókat énekelnek.
A tüntetésre több román hírtelevízió küldött élő bejelentkezésre alkalmas közvetítő kocsit. A megemlékezést a Duna TV élőben közvetíti.
A demonstráción a Székelyföldnek autonómiát követelő petíciót készülnek elfogadni és a kormány képviselőjének átadni. A rendezvény helyi idő szerint 17 (magyar idő szerint 16 órakor kezdődik).