G6-osok
Tanácskozás a szervezett bűnözés új formáiról
Elsősorban a határokon átlépő szervezett bűnözés új formáiról és a nemzetközi terrorizmusról folytattak eszmecserét az Európai Unió hat legnagyobb országának (G6) belügyminiszterei.
2014.02.06 19:33MTI
A csütörtökön befejeződött kétnapos krakkói tanácskozáson részt vett az amerikai igazságügy-miniszter és a belbiztonsági miniszter is.
"Egyetértésre jutottunk, hogy inkább az eddig eredmények megszilárdítására van szükségünk, semmint valamilyen rendkívüli, új szabályozásra" - hangsúlyozta a tanácskozást záró sajtóértekezleten Bartlomiej Sienkiewicz lengyel belügyminiszter, a rendezvény házigazdája.
A találkozón Németország, Lengyelország, Franciaország, Nagy-Britannia, Olaszország és Spanyolország belügyminisztere, valamint a két amerikai miniszter vett részt. A résztvevők a határokon átlépő szervezett bűnözés új formáira összpontosították figyelmüket, és elhatározták, hogy növelik az információcserét ezen a területen - mondta Sienkiewicz.
Megvitatták a nemzetközi terrorizmussal összefüggő kérdéseket is, ezen belül azt a fenyegetést, amelyet EU-állampolgároknak a szíriai polgárháborúban való részvétele jelent.
"Először is nem akarjuk, hogy Európa hozzájáruljon a szíriai polgárháborúhoz, másodszor nem akarjuk azt sem, hogy ezek a fiatalemberek harci tapasztalatokat szerezve visszatérjenek Európába, és ott merényleteket tervezzenek" - mondta Thomas de Maiziere német belügyminiszter.
Megállapodtak abban, hogy a Szíriába utazni vagy onnan visszatérni akaró önkéntesek ügyében javítani kell az együttműködést Törökországgal. "Ez az egész közösség problémája" - mondta a lengyel belügyminiszter.
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) lehallgatási botrányáról szólva Sienkiewicz úgy vélekedett, hogy ez hosszabb távon nem zavarhatja meg a transzatlanti együttműködést. Barack Obama amerikai elnök enyhítette a problémát - vélekedett. Eric Holder amerikai igazságügy-miniszter a találkozó keretében megbeszélést folytatott a lengyel főállamügyésszel, Andrzej Seremettel.
Szóba került az együttműködés kiadatási és bűnügyekben, a kiberbűnözés és a 2001. évi európa tanácsi kiberbűnözési egyezmény (az úgynevezett Budapesti Konvenció) ratifikációjának kérdése.
Utóbbi a kiberbűnözés, ezen belül a gyermekpornográfia, szerzői jogbitorlás és kibercsalás elleni küzdelem jogi kereteit teremtette meg. A G6 csoport a hat legnagyobb EU-tagország belügyminisztereinek informális fóruma.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06