Halálos balesetet okozott
Balesetet okozó lengyel kamionost adott ki Magyarország Oroszországnak
Magyarország kiadott az orosz hatóságoknak egy lengyel állampolgárt, akit azzal gyanúsítanak, hogy több mint két éve Oroszország Szamarai területén gondatlanságból halálos közlekedési balesetet okozott.
2014.01.17 18:16MTI
Az orosz főügyészség közlése szerint a férfi "2011 novemberében az M-5-ös urali autóút 913-as kilométerénél egy Volvo FH 440 típusú pótkocsis kamion vezetőjeként elvesztette uralmát a jármű felett, és áttért a szembehaladó forgalom oldalára, ahol összeütközött egy személygépkocsival.
Az ütközés következtében a vétlen járműben utazó egyéves kislány életét vesztette. A baleset ügyében Szizrany város belügyi hatóságai nyomoztak, s a lengyel kamionos ellen 2013 márciusában nemzetközi körözést adtak ki.
A férfit 2013 decemberében Magyarország területén vették őrizetbe, s miután beleegyezett egyszerűsített eljárással történő kiadatásába, a magyar igazságügyi tárca jelezte az orosz főügyészégnek, hogy kész kiadni a lengyel kamionost. Átadására pénteken kerül sor - írta az orosz állami hírügynökség.