Összekötni
Profi csempészalagutat fúrtak Hongkong és Sencsen közé
Az alagút építése a hatóságok szerint professzionális módon zajlott: belülről vasszerkezet támasztotta alá, falait faalapú borítás takarta, világítással, belső szellőzőrendszerrel rendelkezett.
2013.12.27 09:26MTI
Több mint negyven méteres, hozzáértő módon megtervezett, félkész állapotban lévő csempészalagutat fedeztek fel a hatóságok a szárazföldi Kína és Hongkong között - közölte a sina.com internetes hírportál.
A beszámoló szerint az alagút a Hongkonggal határos Sencsen egyik garázsa alól indult, s egy honkongi bozótosban végződött: eredetileg 60 méteresre tervezhették eddig ismeretlen kivitelezői.
Az alagút építése a hatóságok szerint professzionális módon zajlott: belülről vasszerkezet támasztotta alá, falait faalapú borítás takarta, világítással, belső szellőzőrendszerrel rendelkezett. Az áruk könnyebb mozgatására sínpályát is lefektettek - árulkodnak a részletekről a rendőrség által készített, s a kínai internetet bejárt képek.
Az alagút minden bizonnyal elektronikai berendezések, így drága telefonok, táblagépek és számítógépek csempészését szolgálta volna. Ezek a termékek a szárazföldi területen nagy népszerűségnek örvendenek, a kínai importvámok azonban aránytalanul magasak, így a termékek a különleges igazgatású területen számottevően olcsóbban kaphatók meg.
A South China Morning Post hongkongi napilap becslései szerint az építkezés mintegy hárommillió jüanba (117 millió forint) kerülhetett, s négy hónapig tarthatott. Gyanússá az vált, hogy egy sencseni lakos az állandó fúrás zajáról panaszkodott a hatóságoknak, akik ezután fedezték fel az illegális építményt. A mostani nem az első feltárt alagút: 2003-ban már találtak egy Sencsent és Hongkongot összekötő hasonló 25 méteres építményt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06