Vallásügyi irányítás
Őrizetbe vettek egy popsztárt Iránban
Egy népszerű énekest és egy internetes oldal több munkatársát is őrizetbe vették Iránban - jelentette szerdán az iráni média.
2013.12.04 14:39MTI
Maszúd Záhedján, az iráni erkölcsrendőrség vezetője megerősítette a Teheránban élő, 30 éves Amír Tatalu őrizetbe vételéről szóló értesüléseket. "Átadtuk az igazságszolgáltatásnak" - közölte az ezredes az Etemad című mérsékelt iráni napilap beszámolója szerint.
"A közszolgálati televízió, valamint a kulturális és vallásügyi minisztérium irányítja a művészek tevékenységét, a titokban működő zenészeknek fel kell hagyniuk munkájukkal, és vissza kell térniük a törvényes és a ténylegesen művészi keretek közé" - idézte Záhedjánt az ISNA félhivatalos iráni hírügynökség. Az Etemad információi szerint a férfit "biztonsági okokból" vették őrizetbe.
Az énekes 570 ezer követőt számláló Facebook-oldalán rengetegen kifejezték támogatásukat. "Mik ezek a hírek a letartóztatásáról? Az én Amíromat akarom, különben öngyilkos leszek" - írta egy rajongó.
Az iráni zenészek hatósági engedély nélkül nem rögzíthetik dalaikat és nem is árulhatják lemezeiket. A 2009-es Cannes-i Filmfesztivál zsűrijének különdíját Bahman Ghobadi iráni rendező Perzsa macskák című filmje nyerte, amely fiatal teheráni zenészek történetén keresztül mutatja be, mennyire veszélyes betiltott nyugati könnyűzenét játszani a teokratikus országban.
A FARS iráni hírügynökség ezzel párhuzamosan arról számolt be, hogy az iráni Forradalmi Gárda egy weboldal több munkatársát is őrizetbe vette Kermán tartományban. A gyanúsítottak a vádak szerint "külföldiekkel álltak kapcsolatban egy hálózaton belül, és bűncselekményeket követtek el". Más források szerint az Orange nevű internetes oldal hét munkatársát vették őrizetbe. Az Etemad azt írta, hogy a hatóságok "semmilyen magyarázatot nem adtak, nem közölték az őrizetbe vétel okát".
Júniusban választották meg Haszan Róháni iráni elnököt, a mérsékeltek és reformpártiak jelöltjét, aki változást - különösképpen politikai és kulturális nyitást - ígért.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06