Közös ellenséget akar?
Netanjahu szerint Irán Amerikát vette célba
"Ezeket a rakétákat nem ellenünk fejlesztik. Minket már azokkal is elérnek, amelyekkel már rendelkeznek. Ezeket önöknek szánják" - véli az izraeli miniszterelnök.
2013.10.03 19:53MTIIrán interkontinentális ballisztikus rakéták kifejlesztésén dolgozik, amelyekkel egy nap majd csapást mérhet az Egyesült Államokra - figyelmeztetett csütörtökön a CBS amerikai televíziós csatornának nyilatkozva Benjámin Netjanhau izraeli miniszterelnök.
"Ezeket a rakétákat nem ellenünk fejlesztik. Minket már azokkal is elérnek, amelyekkel már rendelkeznek. Ezeket önöknek szánják" - mondta Netanjahu.
"Az amerikai hírszerzés tudja, ahogy mi is, hogy Irán nem azért dolgozik interkontinentális ballisztikus rakéták kifejlesztésén, hogy elérje Izraelt. Ők jóval messzebbre akarnak elérni" - tette hozzá.
A múlt héten, több mint három évtizedes szünet után először beszélt egymással telefonon az atomfegyverek fejlesztésével vádolt, de az elmúlt hónapokban békülékeny hangnemet megütő Irán államfője és az Egyesült Államok elnöke. Az amerikai vezetés ugyanakkor többször is figyelmeztette Teheránt, hogy a kapcsolatok rendezéséhez és a gazdasági szankciók feloldásához konkrét lépésekkel is bizonyítania kellene, hogy nem törekszik nukleáris katonai potenciál megszerzésére.
Az iráni interkontinentális ballisztikus rakéták kérdése 2011-ben, a perzsa állam egyik katonai bázisán bekövetkezett robbanással kapcsolatban merült fel először konkrétan. Izraeli hivatalos személyek szerint az incidensnek köze volt egy 10 ezer kilométeres hatótávolságú rakéta megépítésére irányuló erőfeszítésekhez.
Izraeli illetékesek 2012 elején úgy vélekedtek, hogy Iránnak két-három évre van szüksége ahhoz, hogy olyan rakétafegyvert fejlesszen ki, amellyel képes lesz csapást mérni az Egyesült Államokra.
"A nagy hatótávolságú ballisztikai rakétáknak a világon egyetlen rendeltetésük lehet. Mégpedig az, hogy nukleáris robbanótöltettel szereljék fel őket" - jelentette ki az izraeli kormányfő egy másik, az NBC televíziónak adott nyilatkozatában.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06