Eltűntek

Nairobi merénylet - 39 ember nem került még elő

Majdnem egy héttel a nairobi túszdráma vége után több mint három tucat embert még mindig eltűntként tartanak nyilván.

2013.09.30 18:44MTI
MTI

A vöröskereszt jelentése szerint harminckilenc ember még mindig nem került elő. A szervezet értesülései ellentmondanak a kenyai kormány állításának, amely szerint már megtaláltak minden eltűntként nyilvántartott embert.

"Ez a szám azokat a tudomásunkra hozott eltűnteket jelenti, akiket még nem sikerült megtalálni" - mondta Abbas Gullet, a Nemzetközi Vöröskereszt helyi vezetője. "Az egyetlen lehetőség az ügy lezárására, ha a kormány 100 százalékosan megtisztítja és átvizsgálja a Westgate bevásárlóközpont épületét" - mondta Gullet.

Joseph Ole Lenku belügyminiszter vasárnap azt állította, hogy a rendőrségnek nincs tudomása további eltűntekről, valamint hogy a hatóságok nem hiszik, hogy voltak túszok az épületben, amikor az összeomlott. A nairobi halottasház egyik tisztségviselője közölte: náluk nincs több azonosítatlan holttest.

Lenku ennek ellenére nyitva hagyta annak is a lehetőségét, hogy mégsem így történtek a dolgok, hiszen vasárnapi televíziós interjújában elmondta: lehetséges, hogy az emberek csak a vöröskeresztnek jelentették eltűnt hozzátartozóikat, a rendőrségnek pedig nem.

"Miért nem jelentik be az ilyen eseteket a rendőrségen? A kenyai lakosságnak meg kell tanulnia, hogy bízzon az állami szervekben" - mondta a belügyminiszter. A nem végleges hivatalos adatok szerint a támadásban legalább 61 civil meghalt, életét vesztette a kenyai biztonsági erők hat tagja és öt szélsőséges fegyveres.

A sebesültek száma százhetvenöt. A vöröskereszt előző pénteken még 59 embert nyilvánított eltűntnek, azonban azóta számos addig ismeretlen holttestet sikerült azonosítaniuk, valamint néhány túlélőt is megtaláltak, akik már hazatérhettek családjaikhoz.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.