Újabb támadás
Megharapdált egy szörfözőt Hawaiion egy cápa
Megharapta egy 16 éves szörföző mindkét lábát egy cápa a Hawaii-szigeteknél. Öt napon belül ez volt a második cápatámadás a térségben.
2013.08.19 19:39MTI
A helyi tűzoltóság illetékese közölte, hogy a fiút vasárnap délután harapta meg a ragadozó, az áldozat mindkét lábán sérüléseket szenvedett. Állapotáról többet nem közöltek a hatóságok.
Szerdán egy német nő karját harapta le egy cápa Maui szigetén. A hatóságok rövid időre lezárták a fürdőhelyet, de a partszakasz átvizsgálása után újra megnyitották. A húszéves nőt búvárkodás közben, alig ötven méterre a parttól érte a támadás. A parton lévők a nő segélykiáltására figyeltek fel és azonnal a segítségére siettek, egy kajakkal hozták ki a vízből. A sérültet kritikus állapotban szállították a sziget egyik kórházába.
Idén már hét cápatámadás történt Hawaiion, ebből három a második legnagyobb szigeten, Mauin. Utoljára 2004-ben hunyt el cápatámadásban megsérült áldozat: Willis McInnis lábát szörfözés közben harapta le egy tigriscápa, és a férfi elvérzett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06