Nem történt terrorcselekmény
Spanyol vonatbaleset: hétnapos gyászt rendeltek el
Hétnapos gyászt rendeltek csütörtökön a hatóságok a spanyolországi Galiciában, abban az autonóm közösségben, ahol előző nap - a legfrissebb adatok szerint - 78 halálos áldozattal és mintegy 140 sérülttel járó vonatbaleset történt.
2013.07.25 11:59MTII. János Károly király és Fülöp herceg, a trónörökös felfüggesztette minden hivatalos programját a gyász jeléül. Santiago de Compostelába csütörtök délelőtt megérkezett Mariano Rajoy spanyol kormányfő, aki a városban született. Felkeresi a baleset helyszínét és ellátogat abba a kórházba, ahol a sérülteket ápolják.
A hatóságok egyelőre nem nevezték meg a baleset lehetséges okát. A belügyminisztérium szóvivője elmondta: azt már kizárták, hogy a vonat kisiklását terrorcselekmény okozta volna.