Kanada partjainál
Jégtáblán rekedtek a turisták - helikopterrel mentik őket
A rendőrség adatai szerint a jégtábla mintegy ötven kilométer hosszú és kedd éjszaka szakadt le az egybefüggő jégtakaróról.
2013.06.26 18:24MTI
Mentőakciót indítottak szerdán a kanadai hatóságok hét turista kimentésére, akik egy szárazföldtől elszakadt jégtáblán rekedtek Kanadától északra.
A turistákat és vezetőjüket helikopterrel fogják elszállítani az Arctic Bay településtől északra található úszó jégtömbről helyi idő szerint a reggeli órákban.
A rendőrség adatai szerint a jégtábla mintegy ötven kilométer hosszú és kedd éjszaka szakadt le az egybefüggő jégtakaróról.
Eredetileg harmincan tartózkodtak a jégtömbön, de tíz vadásznak sikerült átkapaszkodnia a szárazföldre, amikor a tenger a közelbe sodorta a jégtáblát. Később ugyanígy tudott elmenekülni további tizenhárom ember.
Az utazásszervező cég közlése alapján az immár második éjszakájukat a jégen töltő hét turista a körülményekhez képest jól van. A csapatot kedden a kanadai légierő teherszállító helikoptere segítségével látták el a túléléshez szükséges holmikkal.
A turisták kilétéről pontos adatok nincsenek, valószínűleg kanadai és amerikai állampolgárokról van szó.
Kapcsolódó írások:
- Leszakadt egy jégtábla több mint 400 horgásszal
- Lékhorgászok a pácban - 14 embert kimentettek, de négy meghalt
- Tatra, Blöki! Ismét vízre szállt a Balti-tengerből kimentett kutya
- Jegesmedve sodródott Izlandra egy jégtáblán a közeli Grönlandról
- Az összes horgászt kimentették a sodródó jégtábláról Szahalin partjainál
- A Balatonon nincs úszó jégtábla - Senki nem tud eltűnt személyekről
- Jégtáblák mozognak a Marson?