Terror
Öngyilkos merénylő felrobbantotta magát egy iraki síita mecsetben
Felrobbantotta magát egy öngyilkos merénylő szombat este egy iraki falu síita mecsetjében, a jelentések szerint 15 hívő életét vesztette, és 32 személy megsebesült.
2013.06.22 21:48MTIAz iraki fővárostól, Bagdadtól 30 kilométerre északra lévő Szabaa al-Baur mecsetjében elkövetett terrorcselekményt egyelőre semmilyen szervezet sem vállalta. A síiták elleni terrortámadásokat rendszerint az Al-Kaida iraki ágának vagy más szunnita szélsőségeseknek a számlájára írják.
A szombati napon az országban másutt is követtek el terrorcselekményeket, ezek összesen kilenc halálos áldozatot szedtek.
Irakban az idén megnőtt az erőszakcselekmények száma, április kezdetétől több mint kétezer ember vesztette már életét terrorcselekményekben, ez a legvéresebb időszak 2008 óta az ENSZ adatai szerint. A világszervezet bagdadi képviselője, Martin Kobler attól tart, hogy robbanásveszélyes lett a helyzet és kiújulhat a 2006-2007-re jellemző felekezeti gyűlölködés és erőszakhullám.