"Változatlanul"
Mandela állapota súlyos, de stabil
Az apartheidrendszer megszüntetésében játszott vezető szerepéért Nobel-békedíjjal is kitüntetett volt dél-afrikai államfőt június 8-án vitték egy pretoriai kórházba kiújult tüdőfertőzése miatt, azóta intenzív osztályon ápolják.
2013.06.22 14:05MTI
A dél-afrikai elnökség megerősítette, hogy két hete a Mandelát kórházba szállító mentőautó lerobbant a Johannesburg és a kórház közötti 50 kilométeres úton.
A 94 éves volt elnöknek a motorhiba miatt 40 percen át kellett várakoznia az autópálya szélén leállított járműben, a téli csípős hidegben, amíg az új katonai mentőautó megérkezett és továbbvitte. A tájékoztatás szerint ez a váratlan esemény nem befolyásolta Mandela állapotát, a mentőautó minden szükséges eszközzel fel volt szerelve, szakorvosok és nővérek is a rendelkezésére álltak.
Mandela az utóbbi években többször is kórházi ápolásra szorult, az idén is már harmadszor. A volt elnök 27 évet töltött börtönben az apartheidrendszer elleni harca miatt, és a fogságban eltöltött évekre nyúlnak vissza gondjai a tüdejével. 1990-ben engedték szabadon, majd négy évvel később az első szabad dél-afrikai választásokat megnyerve az ország első fekete bőrű elnöke lett, és ezt a tisztséget egészen 1999-ig töltötte be.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06