Törökországi tüntetések
Isztambul - kövekkel dobálták meg a miniszterelnöki hivatalt
Rohamrendőrök siettek a helyszínre, könnygázzal és vízágyúval próbálták feloszlatni a dühöngő tömeget. A tüntetők több rendőrautót és rendőrőrsöt felgyújtottak, és megtámadták a helyszínről közvetítő tévéstábok autóit is.
2013.06.02 08:29MTI
Mintegy ötezer tüntető vonult szombat éjszaka a török miniszterelnöki hivatal elé Isztambulban, és kövekkel dobálta meg az épületet; a rendbontásban legalább hét rendőr megsebesült - közölték szemtanúk a Hszinhua hírügynökséggel.
Recep Tayyip Erdogan kormányfő hivatala Isztambul európai részén található, a Besiktas nevű városnegyedben. Egy szemtanú elmondta, hogy az épület több ablaka kitört a kőhajigálásban. Rohamrendőrök siettek a helyszínre, könnygázzal és vízágyúval próbálták feloszlatni a dühöngő tömeget. A tüntetők több rendőrautót és rendőrőrsöt felgyújtottak, és megtámadták a helyszínről közvetítő tévéstábok autóit is. Több tüntető megpróbálta áttörni a rendőrkordont, hogy eljusson a kormánypárt székházához, de a rendőrök könnygázt vetettek be ellenük
Helyszíni jelentések szerint néhány ezer tüntető úgy döntött, hogy az éjszakát az isztambuli Taksim téren tölti, ahol pénteken kezdődtek a tüntetések egy park fáinak megmentéséért, majd országos megmozdulássá váltak a rendőrség erőszakos fellépése nyomán. Vasárnapra virradóra a tér köré barikádokat kezdtek emelni, jobbára a közelben zajló építkezés hulladékából. Több száz tüntető egy időre lezárta Isztambul egyik legforgalmasabb főútvonalát, több kilométeres torlódást okozva.
Más törökországi városokban is az utcán töltik az éjszakát a tüntetők, és folytatódnak a kormány lemondását követelő tiltakozások. Antalyában két óra alatt mintegy hatezres tömeg gyűlt össze város főterén, és összetűzött a helyszínre vezényelt rendőrökkel.
A török fővárosban, Ankarában sem csillapodik a helyzet, a tüntetők nem tettek le arról, hogy eljussanak a kormány és a kormánypárt székházához. Sok ankarai utat barikádok és felfordított gépkocsik torlaszolnak el. A városközpontban a tüntetők időnként összecsapnak a rendőrökkel, és a hatóságok esetleges túlkapásairól rögtön tájékoztatják a közvéleményt a közösségi portálokon, arra szólítva az ország polgárait, hogy csatlakozzanak hozzájuk.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06