Clevelandi emberrablás
A fogvatartott nőkre hagyta volna házát Castro
Az általa elrabolt és rendszeresen megerőszakolt, más módokon is bántalmazott három nőre kívánta hagyni Ariel Castro azt a clevelandi házat, amelyben fogva tartotta őket.
2013.05.11 07:54MTI
Castro azt írta, hogy a ház árát a három nőnek kell adni azután, hogy ő öngyilkos lett.
A rendőrség a nők börtönéül használt házban talált rá Castro feljegyzéseire. Ezekben az férfi utalást tett arra, hogy feltehetően fiatal, vagy gyerekkorában őt is megerőszakolták. Brian Cummins, a clevelandi városi tanács tagja szerint Ariel Castro az áldozatokat hibáztatta az elrablásuk miatt.
A férfi mindhárom lányt úgy rabolta el 2002 és 2004 között, hogy felajánlotta nekik: elviszi őket a gépkocsiján. A három nőnek, a 27 éves Amada Berrynek, a 23 éves Georgina DeJesusnak és a 32 éves Michelle Knightnak, valamint Berry hatéves kislányának - aki a rabságban Castrótól született - hétfőn sikerült kiszabadulnia.
Castro ellen eddig háromrendbeli nemi erőszak és négyrendbeli emberrablás miatt indult eljárás. Az ügyészség azonban minősített emberöléssel is meg kívánja vádolni, mert Michelle Knightnál a gyanú szerint veréssel-éheztetéssel öt alkalommal idézett elő vetélést. Ha minősített emberölésben bűnösnek találják, akár halálra is ítélhetik.
Kapcsolódó írások:
- Castro feljegyzéseket készített brutális tetteiről
- DNS: megvan, ki az apja a fogságban született kislánynak
- Csoda kell ahhoz, hogy ne halálbüntetést kapjon a nőrabló Castro
- Ariel Castro addig verte egyik áldozatát, amíg el nem vetélt
- A lányokat keresni és pénzt gyűjteni is segített a nőrabló - képek, videó!
- Leonard lett a clevelandi meccs hőse
- Új dalokat ígért Chuck Berry
- Csak magyar befektetőkre hajtott egy clevelandi csaló
- Hajsza indult a clevelandi ötszörös gyilkos után