Ban Ki Mun
Szíria, vegyi fegyverek - korlátlan ellenőrzési lehetőséget sürget az ENSZ-főtitkár
Az ENSZ szabályzata szerint nem lehetséges olyan értékeléseket kommentálni a szervezet részéről, amelyek nemzeti hírszerzések értesülésein alapulnak.
2013.04.26 07:47MTIArra sürgette Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár csütörtökön a szíriai vezetést, hogy biztosítson teljes és korlátlan ellenőrzési lehetőséget a világszervezet vegyi fegyverekkel foglalkozó szakértőinek az országban.
Miután újabb nyugati közlések láttak napvilágot arról, hogy Szíriában a belső konfliktus során vegyi fegyvereket vetettek be, Ban - szóvivőjének New York-i közlése szerint - felszólította a damaszkuszi vezetést, hogy mielőbb biztosítson teljes hozzáférést a szakértőknek.
Az ENSZ szakértői csoportja már készen áll arra, hogy megkezdje az ellenőrzést Szíriában, ahol a kormányzat és a fegyveres ellenzék egymást vádolja azzal, hogy vegyi fegyvert használt. Bassár el-Aszad elnök rezsimje eredetileg maga hívta a szakértőket Szíriába, de időközben álláspontot változtatott, és elutasítja az együttműködést a csoporttal, arra hivatkozva, hogy a meghívás egy konkrét aleppói eset kivizsgálásra vonatkozott, az ENSZ viszont más bejelentéseket is vizsgálni kíván.
A világszervezet illetékesei, így Ban Ki Mun sem foglaltak állást az elmúlt napokban napvilágot látott információk tartalmáról. Az ENSZ szabályzata szerint nem is lehetséges olyan értékeléseket kommentálni a szervezet részéről, amelyek nemzeti hírszerzések értesülésein alapulnak.
Csütörtökön amerikai és brit hivatalos forrásból jelezték, hogy hírszerzési információk megerősítették: a rezsim vegyi fegyvert is használt Szíriában.
Kapcsolódó írások:
- Koreai-félsziget - Radioaktív részecskék nyomaira bukkant az ENSZ
- Van bizonyíték arra, hogy a szíriai kormányerők vegyi fegyvert vetettek be
- Szíria - az ENSZ BT egyhangúlag jóváhagyta a segélytervet
- Az ENSZ-főtitkár tárgyalásokra szólította fel Phenjant
- Az USA és az ENSZ segítene Iránnak és Pakisztánnak
- Kelet-európai ENSZ főtitkár lesz?
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06