Fajjád és Abbász ismét összekülönböztek
A palesztin miniszterelnök felajánlotta lemondását
Szalám Fajjád palesztin miniszterelnök felajánlotta lemondását Mahmúd Abbász elnöknek szerda este, mert ismét összekülönböztek politikai kérdésekben.
2013.04.11 09:11MTIAbbász csütörtökön tér vissza Rámalláhba jordániai tárgyalásairól, és egyelőre nem lehet tudni, hogy elfogadja-e a kormányfő lemondását. Az Egyesült Államokban tanult közgazdász Fajjád - aki 2007 óta vezeti a palesztin kormányt - élvezi a nyugati hatalmak támogatását, de régóta összeütközésben áll a Fatah párt politikusaival és annak vezetőjével, a palesztin elnökkel. Mostani vitájuk oka, hogy Fajjád márciusban - Abbász ellenében - elfogadta a pénzügyminiszter lemondását.
Tavaly augusztusban Fajjád új palesztin választások kiírását sürgette annak ellenére, hogy Abbász szerint a szavazást csak azután szabad megtartani, hogy a Fatah megbékélt a Gázai övezetet irányító radikális palesztin szervezettel, a Hamásszal.
A palesztinok körében meglehetősen népszerűtlen Fajjád már többször felajánlotta lemondását.