Nemi erőszakért és gyilkosságért
Lefejeztek és keresztre feszítettek egy férfit Szaúd-Arábiában
Karddal lefejeztek egy jemeni férfit, majd testét keresztre feszítették Szaúd-Arábiában, mert megerőszakolt és meggyilkolt egy másik, pakisztáni férfit.
2013.03.27 13:38MTI A minisztérium közleménye szerint a jemenit többrendbeli garázdaságért és lopásért is elítélték.
A súlyos bűncselekmények - a nemi erőszak, a gyilkosság, a hitehagyás, a fegyveres rablás, a kábítószer-kereskedelem - elkövetőit halállal büntetik a konzervatív arab királyságban, amely a saría, vagyis az iszlám törvénykezés egy szigorú változatát alkalmazza. A legsúlyosabb esetekben keresztre feszítik a bűnöst.
A jemeni férfi már a huszonnyolcadik, akit az idén kivégeztek Szaúd-Arábiában az AFP összesítése szerint. Tavaly 76 elítéltet végeztek ki, ami azt jelenti, hogy az ország egyike azoknak a világon, ahol a legtöbb halálraítélten végrehajtják a büntetést.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06