Elmaradt juttatásokért
Országszerte tüntettek a postások Romániában
Elmaradt juttatásaikért és a tervezett elbocsátások ellen tüntettek csütörtökön a postások Romániában.
2013.02.28 13:33MTIA február 12-i bukaresti postástüntetés után csütörtökön az ország tucatnyi megyeszékhelyén vonultak a kormánybiztosi (prefektusi) hivatalok elé a postás szakszervezetek, amelyek a vállalat privatizációjával sem értenek egyet.
A tüntetők közül sokan maszkot viseltek: így tiltakoztak az ellen, hogy korábbi akciójuk után a vállalat vezetése állítólag nem követeléseikkel foglalkozott, hanem fegyelmi vizsgálatot indított a demonstrálók ellen.
A posta bukaresti központi épületénél lezajlott csütörtöki demonstráción a szakszervezeti vezetők az ellen is szót emeletek, hogy a Román Postát "kísérleti nyúlnak" használják. Azt követelik, halasszák el a vállalat magánosítását, amíg az európai posták legalább egynegyedét nem privatizálták, hogy Románia mások tapasztalatait felhasználva hozhassa meg a stratégiai döntéseket.
A szakszervezetek úgy tudják, a városi postahivatalokból 1800 alkalmazottat készül idén elbocsátani a vállalat, a vidéki fiókok közül pedig 1300-at felszámolnak. A Román Posta jelenleg 7100 fiókkal rendelkezik országszerte, alkalmazottainak száma eléri a 32 ezret. A vállalatnak összesen 556,9 millió lej (127,4 millió euró) adóssága volt 2011 végén.
A román állam jelenleg 75 százalékos részvénycsomagot birtokol a vállalatban. A román kormány vállalta a veszteségesen működő állami vállalatok privatizációját, ami az egyik meghatározó feltétele annak, hogy Románia sikeresen lezárja az idén a Nemzetközi Valutaalappal 2011-ben megkötött elővigyázatossági hitelmegállapodását.
A városonként 50-100 résztvevővel lezajlott csütörtöki szakaszervezeti megmozdulás incidensek nélkül ért véget. A román kormány hétfőn hirdette meg a posta privatizációját: az állam 51 százalékos többségi részvénycsomagot bocsát áruba. Az ajánlatokat április 11-én bontják fel, amikor várhatóan kiválasztják azokat a pályázókat, akik részt vehetnek egy második privatizációs szakaszban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06