Nyílt levél
Vita kezdődött Kínában a melegházasságok engedélyezéséről
Több mint száz, homoszexuális gyermekkel rendelkező kínai szülő fordult nyílt levélben a márciusban összeülő kínai törvényhozáshoz, hogy a heteroszexuálisokéhoz hasonló házasságot illető jogokat követeljen utódjaiknak.
2013.02.27 13:51MTIAz elmúlt hetekben több alkalommal is vitát váltott ki a melegházasságok engedélyezésének kérdése a kínai sajtóban, illetve az interneten. A téma továbbra is tabunak számít az országban.
Az, hogy a melegházasságot nem ismerik el az országban, azt is jelenti, hogy a homoszexuális pároknak nincs lehetőségük gyermeket örökbe fogadni, közösen lakást vásárolni vagy épp egymás után örökölni - áll a levélben. A dokumentum szerint a jelenlegi szabályozás arra ösztönzi a melegeket Kínában, hogy azok "normális" házasságra lépjenek, vagyis heteroszexuális partnert válasszanak maguknak, ez pedig komoly szociális problémákhoz vezethet.
A kínai interneten már ezrek olvasták a levelet, amelynek szerzői megjegyzik, hogy ma a legóvatosabb becslések szerint is mintegy 60 millió homoszexuális van az országban, vagyis a lakosság csaknem 5 százaléka érintett, az arány pedig évről évre növekszik.
A dokumentum azt követően látott napvilágot, hogy a múlt héten - nem utolsó sorban figyelemfelkeltés céljával - két meleg pár is megpróbált házasságot kötni, a regisztrációs hivatalban dolgozók azonban elutasították kérelmüket. Az érintettek az esetet követően az interneten panaszolták el az esetet, komoly visszhangot és társadalmi vitát kiváltva a fiatalabb és középkorú netezők körében.
A hónap elején a kínai Twitterként emlegetett Sina mikroblogon két idősödő férfi képeket közölt "házasságkötéséről", amelyen a pár menyasszonynak és vőlegénynek öltözött be. A képekhez napokon belül több százezren fűztek kommentárt, amelyekről a hivatalos sajtóban, így a China Daily napilapban is beszámoltak.
A szerteágazó társadalmi válaszok azt mutatják, hogy a melegházasság kérdése továbbra is megosztja nemcsak a döntéshozókat, de az átlagpolgárokat is. Számos internetező támogatásáról biztosította a melegek jogaiért harcolókat, és a küzdelem folytatására buzdított, mások viszont komoly szellemi problémákkal küszködőkként vagy épp nyomdafestéket nem tűrő szavakkal írták le az érintetteket.
A mérsékeltebb kommentelők azt jegyezték meg, hogy a jelenlegi helyzet megváltoztatásához mindenekelőtt időre lesz szükségük a feleknek. Emlékeztettek arra, hogy Kínában 2001-ben vették le hivatalosan a mentális betegségek listájáról.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06