A rakéták telepítése nagy politikai értéket jelent
Merkel Törökországban figyelmeztette Szíriát
A NATO nem fogja megengedni, hogy a szíriai harcok átterjedjenek a határokon túlra, és ennek jele, hogy a szövetség Patriot légvédelmi rakétaütegeket telepített Törökországba.
2013.02.24 19:01MTIAngela Merkel kétnapos látogatásra érkezett Törökországba, ahol elsőként Kahramanmasban azt a két német rakétaüteget kereste fel, amelyeket a Bundeswehr 300 katonájával együtt a szíriai határ közelébe telepítettek. A kancellár úgy fogalmazott, hogy a rakéták telepítése nagy politikai értéket jelent a számukra, és tudatában vannak annak, hogy végül politikai megoldásra van szükség az olyan konfliktusokban, mint a szíriai.
Merkel szkeptikusan nyilatkozott a szíriai ellenzéknek szánt esetleges fegyverszállítások lehetőségéről. "Németország ebben a kérdésben nagyon visszafogott. Líbia esetében látható volt, hogy az ilyen fegyverek aztán rossz kezekbe is kerülhetnek" - emelte ki. Annak a véleményének adott hangot: a szörnyű szíriai események láttán erősödik az a benyomás, hogy Kína és Oroszország is látja, Bassár el-Aszadnak nincs jövője, az ő ideje lejárt, és egy demokratikus kormánynak kell jönnie.
Hétfőn a kancellár Ankarában Abdullah Gül elnökkel és Recep Tayyip Erdogan kormányfővel tárgyal, és részt vesz egy török-német gazdasági fórumon. Berlin mindeddig azt hangoztatta, hogy nem akarja Törökország uniós tagságát, hanem valamilyen "különleges viszonyt" szeretne kialakítani vele. Szombaton viszont Merkel kifogásolta, hogy Törökország uniós csatlakozási tárgyalásai elakadtak. Kijelentette: szeretné, ha új tárgyalási fejezetet nyitnának meg, és ezzel egy lépéssel előbbre jutnának. Erdogan "elégedetten" fogadta a nyilatkozatot, és azt mondta, hogy pozitív lépésekre számít a következő hónapokban, az unió ír elnöksége alatt. Megjegyezte, hogy szerinte Párizs álláspontja is megváltozott nemrég a kérdéssel kapcsolatban.
Németországban mindenesetre a lakosság többsége, csaknem kétharmada ellenzi Törökország felvételét az integrációba a vasárnap a Bild am Sonntag című lapban közölt felmérés szerint. A megkérdezettek 57 százaléka szerint ráadásul Törökország növekvő gazdasági és katonai ereje aggodalomra ad okot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06