Román állampolgárok is lehetnek a túszok között
Algériai túszejtés: Bukarestben is válságstáb alakult
A Román Hírszerző Szolgálat szóvivője csütörtökön megerősítette, hogy román állampolgárok is lehetnek az algériai túszok között, ezért Bukarestben válságstábot hoztak létre a terrorizmus elleni küzdelemben illetékes hatóságok.
2013.01.17 15:20MTIA román külügyminisztérium szerdán rövid sajtónyilatkozatban közölte, hogy információi szerint az iszlamista fegyveresek által szerdán megtámadott földgázkitermelő telep túszul ejtett alkalmazottai között meghatározatlan számú román állampolgár van.
A bukaresti külügyminisztérium számára a fogva tartott állampolgárok biztonsága minden másnál fontosabb, ezért további információk közlésétől elzárkózott.
A román média csütörtök délben közölte az al-Dzsazíra televízióra hivatkozva azt az - egyik állítólagos túszejtőtől származó - információt, miszerint a 41 túsz 11 országból: Norvégiából, Franciaországból, az Egyesült Államokból, Nagy Britanniából, Romániából, Kolumbiából, Thaiföldről, a Fülöp-szigetekről, Írországból, Japánból és Németországból származik.