Jemenben
Amerikai légicsapás végzett három radikális iszlamistával
Amerikai pilóta nélküli repülőgépről végrehajtott légicsapás végzett három radikális iszlamistával szombat este Jemenben.
2012.12.30 08:40MTIA három férfi egy Toyota Land Cruiser terepjáróval haladt el-Bejda tartományban, Radáa város környékén, amikor a drónról indított rakéták becsapódtak. Ugyanebben - a fővárostól, Szanaától 250 kilométernyire délre fekvő - körzetben ölt meg egy másik hasonló amerikai légicsapás két radikális iszlamistát.
Szanaától keletre, Hadramaut tartományban összesen hét embert ölt meg két másik, pilóta nélküli repülőgépről végrehajtott támadás. Egy héten belül négy feltételezett dróntámadást hajtottak végre az amerikai erők Jemenben, ami szokatlanul sok. Az idén havonta átlagosan három-négy alkalommal csaptak le pilóta nélküli repülőgépről az arab országban. A dróntámadások célpontjai leggyakrabban a magát az Arab-félszigeti al-Kaidának nevező terroristacsoport fegyveresei.
A szervezet a héten megjelent internetes videoüzenetében 3 kiló aranyat ajánlott annak, aki megöli az Egyesült Államok jemeni nagykövetét és átszámítva 23 ezer dollár (5 millió forint) vérdíjat tűzött ki "bármely amerikai katona" fejére. Szombat reggel a Hadramaut tartománybeli Mukalla városban motorbiciklis merénylők lelőtték a jemeni titkosszolgálat ezredesét. Megfigyelők szerint ez a merénylet is a radikális iszlamisták számlájára írható.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06