Tolvajlásra kényszerítették őket
Hszincsiangi gyerekek százait rabolták el Kínában
Másfél év alatt 2749 embert vettek őrizetbe Kínában, akiket azzal gyanúsítanak, hogy kiskorúak százait rabolták el az északnyugat-kínai Hszincsiang-Ujgur Autonóm Területről, majd bűncselekményekre, lopásra kényszerítették őket.
2012.11.21 08:00MTIA hatóságok 2011 áprilisa óta csaknem 2280 gyereket szabadítottak ki. A legutóbbi, hét nagy városra, illetve tartományra kiterjedő akcióban 90 ember került a rendőrség hálójába és 28 kiskorú nyerte vissza szabadságát.
A legelterjedtebb "forgatókönyv" az volt, hogy a gyerekeket elcsalták, elrabolták, s utána lopni küldték őket különböző nyilvános helyeken, így bevásárlóközpontokban, vagy például buszpályaudvarokon.
A rendőrség igyekszik azonosítani, majd mielőbb hazajuttatni a kiszabadított gyerekeket - áll a minisztériumi jelentésről szóló hírben.
Hszincsiang Kína területének körülbelül egyhatodát fedi le, lakosságának hivatalos adatok szerint több mint 40 százalékát alkotják az őslakos, muszlim vallású, a törökkel rokon nyelvet beszélő ujgur nemzetiségűek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06