Az egyikben Obama nyert
Két apró amerikai faluban már szavaztak
Az amerikai települések közül elsőként két piciny New Hampshire-i faluban már hétfő éjfélkor megnyíltak a szavazóhelyiségek, és lezajlott az elnökválasztás.
2012.11.06 08:46MTIAz egyikben Barack Obama elsöprő győzelmet aratott, a másikban pedig ugyanannyi voksot kapott, mint republikánus párti kihívója, Mitt Romney. Dixville Notchban mindössze 43 másodpercig tartott a voksolás, és öt-öt szavazat jutott mindkettejüknek. Hart's Locationben a helybéliek nagy többsége Obamára adta szavazatát: az elnök 23 voksot kapott, míg Romney csak 9-et, illetve egyvalaki a Libertariánus Párt jelöltjére, Gary Johnsonra szavazott.
A harminckét voks leadása 5 perc 42 másodpercet vett igénybe. E két piciny falucska 1948 óta élvezi azt a jogot, hogy az amerikai települések közül elsőnek bonyolítja le a választást. A helybéliek büszkék arra, hogy kivétel nélkül mindenki élni szokott a szavazati joggal. Már hétfő éjfélkor megnyitják a szavazóhelyiségeket, és pár percre rá le is zárják.
A két település között baráti versengés zajlik, hogy hol bonyolítják le gyorsabban a választást, még úgy is, hogy Hart's Locationben jóval több szavazásra jogosult polgár él, mint Dixville Notchban. A parányi Dixville Notchban 1972 óta minden alkalommal a republikánus jelölt diadalmaskodott, de négy évvel ezelőtt megtört a jég, Barack Obama győzött, aminek szimbolikus jelentőséget tulajdonítottak az ottaniak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06