Több százezres tömeg
A török rendőrség kurdokkal csapott össze egy börtönnél
Szemtanúk szerint a rendőrség összecsapott kurd tüntetőkkel kedden Törökország délkeleti részében egy börtönnél, ahol számos fogoly éhségsztrájkot tart.
2012.10.30 13:28MTIDiyarbakir városában több százezres tömeg csatlakozott ahhoz a tiltakozó menethez, amely egy börtönhöz tartott. A rendőrség vízágyúkat vetett be, hogy kiszorítsa a mellékutcákból köveket hajigáló tüntetőket.
Több száz kurd rab tart éhségsztrájkot tucatnyi török börtönben, több jogot követelve a kurdoknak, és hogy a hatóságok javítsanak Abdullah Öcalan, a betiltott Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) vezetője fogva tartásának körülményein.
A rabok többsége azért került börtönbe, mert állítólag kapcsolatban állt a kurd felkelőkkel, akiket Törökországban és a Nyugaton terroristának tekintenek.
Recep Tayyip Erdogan kormányfő hangoztatta, hogy a kormány nem hagyja magát zsarolni.