USA 2012 - Háttér
Milliomosok félelme Obama újraválasztásától
Számos amerikai cégtulajdonos szemében Barack Obama "szocialista", akinek csak egy dolog jár a fejben: elvenni az ő pénzüket.
2012.10.17 13:47MTIEgy konszernfőnök most a tettek mezejére lépett: alig burkoltan értésére adta alkalmazottainak, hogy az állásával játszik az, aki november 6-án Obamára szavaz - írta a Die Welt.
David Siegelnek voltaképpen nem lehet oka panaszra. Westgate Resorts nevű cégét elhalmozzák megrendelésekkel, a busásan csörgedező bevételekből a tulajdonos most akar új palotát építtetni magának - a versailles-i kastély mintájára. A pompás üzletmenet dacára Siegel veszélytől tart - s ennek a neve: Barack Obama. Ezért a múlt héten elektronikus körlevelet küldött cége alkalmazottainak; ebben közvetve, ám meglehetősen leplezetlenül arra szólította fel őket, hogy szavazzanak november 6-án a republikánus elnökjelöltre.
"Amennyiben új adók sújtanának engem vagy a cégemet, amint azt az elnök tervezi, akkor nem lesz más választásom, mint csökkenteni a vállalat méretét" - írta Siegel az e-mailben, amelyet megszerzett a Gawker nevű blogíró. Más szavakkal: aki Obamára szavaz, az az állását kockáztatja.
Siegel nem az egyetlen cégvezető, aki Mitt Romney támogatására szólítja fel a dolgozóit. Mint az In These Times magazin beszámolt róla, a hatalmas Koch Industries konszern két főnöke, Charles és David Koch nemrég Obama-ellenes levelet küldött a cég 45 ezer alkalmazottjának. A levél borús jövőt vetít eléjük Obama újraválasztása esetén.
Az Ohio állambeli Murray Energy Company bányászait közvetlen főnökeik arra szólították fel, hogy vegyenek részt Romney választási kampánygyűlésén. Ohio az egyik legfontosabb a "billegő államok" sorában: lakosai hol a demokrata, hol a republikánus jelöltet támogatják a négyévente tartott elnökválasztáson. A statisztika azt mutatja, hogy soha nem lett elnök abból a jelöltből, aki nem tudta megszerezni Ohio állam elektorainak (18) a szavazatát.
Közismert dolog, hogy milliomosok és cégtulajdonosok a nyilvánosság előtt lándzsát törnek egyik vagy másik elnökjelölt mellett, pénzzel is hozzájárulva annak kampányához. Arra azonban még nem akadt példa, hogy munkahelyi főnökök ennyire leplezetlenül szólítanák fel dolgozóikat valamelyik elnökjelölt támogatására.
Ez is mutatja, mennyire megosztott ma Amerika - írta a Die Welt. Mind Obama, mind Romney azt ígéri, hogy a választás után csökkenteni fogja a vállalatok adóit. Ugyanakkor az elnöknek az a terve, hogy fölemelje a tehetősek adóját, sok gazdag cégtulajdonost felbőszített. Siegel is közéjük tartozik.
A Westgate Resorts tulajdonosa több tv-interjúban arra panaszkodott, hogy Obama elnöksége alatt megtorpant cége fejlődése. Ennek következtében pedig 12 ezerről hétezerre apadt az alkalmazottak száma. Ennek oka nem a pénzügyi válság, hanem Obama "elhibázott politikája" - hangoztatta Siegel.
Amikor a dolgozókhoz intézett elektronikus levél nyilvánosságot kapott, a milliomos szorult helyzetbe került. Azzal védekezett, hogy a levéllel "senkit nem akart megfélemlíteni, a munkásoknak nem kell tartaniuk semmitől". Másrészt viszont beismerte, hogy befolyásolni akarta dolgozóinak szavazását. "Mi olyanok vagyunk, mint egy nagy család. Én vagyok az anya, aki azt mondja gyermekeinek, hogy egyék meg a spenótot, vagy pedig szavazzanak Romneyra" - nyilatkozta Siegel a Businessweeknek.
A cégtulajdonos már 2000-ben is aktívan bekapcsolódott az elnökválasztási hadjáratba: akkor George W. Bush mellett tette le a garast, s a republikánus jelölt roppant szoros versenyben nyert. Amennyiben idén Romney alulmaradna Obamával szemben, akkor Siegel nyugalomba vonulna. "Ebben az esetben egy karib-tengeri szigeten, pálmafák alatt láthattok viszont engem, nyugdíjasként nem kell majd az alkalmazottaimért aggódnom" - nyilatkozott.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06