A török tüzérség válaszul több lövést is leadott
A szíriai tüzérség ismét átlőtt Törökországba
A szíriai tüzérség vasárnap ismét átlőtt Törökország területére, és a török tüzérség válaszul több lövést is leadott a szíriai területre. Károkról, áldozatokról nem érkezett hír az incidens nyomán.
2012.10.07 18:44MTIA két ország között feszültséget kelt, hogy a lázadókat támadó szíriai hadsereg lövedékei gyakran Törökországban csapódnak be. A múlt hét elején egy célt tévesztett szíriai tüzérségi támadás öt török polgári személyt ölt meg, és utána a török tüzérség hosszabb ideig szíriai területet lőtt.
Recep Tayyip Erdogan török miniszterelnök pénteken arra figyelmeztette Damaszkuszt, hogy Törökország nem fog visszarettenni megtorló intézkedésektől, ha provokáció éri. Kijelentette: országa nem akar háborút, de óvta szomszédját attól, hogy próbára tegye elszántságát.
Ahmet Davutoglu török külügyminiszter szombaton azt mondta, hogy török részről erőteljes választ adnak minden török területet érő szíriai lövésre.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06