Többen meghaltak

Összeütközött két iránytaxi Algériában

Összeütközött két iránytaxi Algéria déli részében szombaton.

2012.09.30 07:52MTI

A balesetben 14-en meghaltak, ketten megsérültek - közölte a helyi csendőrség. A baleset a Malival közös határ közelében, Reggán és Bordzs Badzsi Moktar település között történt egy országos főúton. A csendőrség tájékoztatása szerint az egyik jármű frontálisan belerohant a szemközti sávban, vele ellentétes irányban haladó autóba. Az algériai televízió beszámolója szerint az ütközés következtében az egyik taxi kigyulladt. A halottak között két, Maliból származó utas is volt. 

Az észak-afrikai ország közútjain évente mintegy 4000 ember veszti életét közlekedési balesetben. Az áldozatok nagy száma az emberi hibának, a rossz utaknak és a járművek siralmas állapotának következménye.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.