Az unió katonái is részt vettek az akcióban?

Szomáliában fontos kikötőt foglaltak el a kormányerők

Szomáliában a kormánypárti erők visszafoglalták az iszlamista szélsőségesektől az ország harmadik legfontosabb kikötővárosát, Markát.

2012.08.27 16:20MTI

A fővárostól száz kilométerre délnyugatra fekvő Marka 2008 óta volt a shabaab milícia kezén. Hétfő reggel foglalták el némi harc után. A shabaab fegyvereseinek többsége elmenekült - mondta az Afrikai Unió mogadishui szóvivője, akinek a szavaiból kitűnik, hogy az unió katonái is részt vettek az akcióban.

A shabaab tavaly már elveszítette sok fontos bástyáját, így Baidoa és Afgoye várost a főváros térségében. A kormányerők következő célpontja a déli Kismayo lehet, amely a szélsőségesek gazdasági "tüdeje". Megtámadására hónapok óta számítani lehet. A hadművelet céljaira Uganda négy harci helikoptert küldött erősítésként, de három lezuhant útközben Kenyában augusztus közepén.

A területi nyereségek mellett folyik az államhatalmi intézmények helyreállítása is az országban, amelyben 21 éve felbomlott a központi hatalom, és a kormány egyelőre csak külső segítséggel képes fennmaradni.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.