A szombaton bekövetkezett robbanás

A venezuelai finomítóban jelentősen nőtt az áldozatok száma

A korábbi 24-ről 39-re emelkedett a venezuelai kőolaj finomítóban szombaton bekövetkezett robbanás halálos áldozatainak száma, miután a romok eltakarítása közben újabb holttestekre bukkantak.

2012.08.26 09:50MTI

A halottak közül 15-en civil, 18-an a nemzeti gárda tagjai, hat tetemet még azonosítani kell. A robbanás okozta tüzet visszaszorították, de még nem tudták eloltani. A károk felmérése és a katasztrófa okainak feltárása elkezdődött. Kilenc gyűjtőtartályt érintett a detonáció, amely teljesen lerombolta 13 család lakóhelyét, és megrongált 209 házat és 11 üzletet - mondta Elías Jaua az állami televízióban.

A finomító vezetője szerint az ok a megfelelő karbantartás elmaradása lehetett.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.