Visszautasítva Washington bírálatát
Moszkva a szíriai válságról: a nyugatiak semmit sem csináltak
Az orosz külügyminisztérium szerdán visszautasította Washington azon bírálatát, hogy Moszkva semmit sem tesz a szíriai válság megoldása érdekében.
2012.08.22 18:34MTIAz orosz válasznyilatkozat szerint farizeusként viselkedik a Nyugat, amikor azzal vádolja Oroszországot, hogy akadályozza az ENSZ Biztonsági Tanácsának erőfeszítéseit a válság megoldására.
A tárca az amerikai külügyminisztérium szóvivőjének kijelentésére reagálva közölte: Moszkva tudja, mit kell tenni a rendezéshez, mivel Washingtonnal közösen dolgozta ki a genfi nyilatkozatot.
"Valóban, mi tudjuk, mit kell tenni, mivel a Szíriáért Akciócsoport valamennyi tagja a Genfben elfogadott nyilatkozatban kötelezettséget vállalt arra, hogy mind a szíriai kormánnyal, mind az ellenzékkel együtt fog működni, hogy a nemzeti megbékélés folyamata mielőbb kezdetét vegye" - olvasható az orosz nyilatkozatban.
Az orosz külügyminisztérium arra is kitért álláspontjának alátámasztására, hogy a napokban New Yorkban képviselője azt javasolta: a Szíriáért Akciócsoport intézzen rövid felhívást a damaszkuszi kormányhoz és valamennyi ellenzéki csoportosuláshoz, hogy a legrövidebb időn belül hagyjanak fel a harcokkal, és kezdjék meg a tárgyalásokat. "A nyugati partnerek azonban a javaslat megvitatását is elhárították, és nem csak eltorzítják a genfi megállapodások lényegét, hanem azt hangoztatják, hogy azok elavultak" - vádolta a nyugati államokat a moszkvai külügy.
"Oroszország ugyanakkor lelkiismeretesen halad az útján, folyamatosan együttműködve a szíriai kormánnyal" - hangoztatta a közlemény, kiemelve, hogy a damaszkuszi kabinet küldöttsége kedden Moszkvában tárgyalt és leszögezte, hogy kész a politikai párbeszédre.
"Nyugati partnereink mindeddig semmit sem csináltak annak érdekében, hogy hassanak az ellenzékre, és arra ösztönözzék, hogy párbeszédre lépjen a kormánnyal" - áll a moszkvai külügyminisztérium válaszában.
A Szíriáért Akciócsoport júniusban ült össze Genfben Kína, Oroszország, az Egyesült Államok, Franciaország, Nagy-Britannia, Törökország, az ENSZ és az Európai Unió képviselőinek részvételével. A politikai átmenetről szóló június 30-án elfogadott nyilatkozat szerint Szíriában teljes jogkörű nemzeti egységkormányt kell alakítani.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06