Az orosz elnök újévi üdvözlete
Putyin köszönetet mondott az oroszoknak
Vlagyimir Putyin orosz elnök újévi üdvözletében köszönetet mondott az oroszoknak mindazért, amit az ország az elmúlt nyolc évben elért, s ami - mint mondta - nem lett volna lehetséges az állampolgárok támogatása, bizalma és az ország újjászületésében való közvetlen részvétele nélkül.
2008.01.01 09:55MTI"Nem csupán helyreállítottuk az ország területi épségét, hanem újra egységes népnek éreztük magunkat, és együtt dolgoztunk azért, hogy megőrizzük az országot, és korszerű, szabad és erős állammá alakítsuk, amelyben kényelmesen élhetnek az állampolgárok" - mondta a búcsúzó elnök, aki két letöltött mandátuma után az alkotmány értelmében nem indulhat a március 2-ára kitűzött elnökválasztáson. Putyin rámutatott: látható, hogyan erősödik és válik egyre szilárdabbá Oroszország, hogyan fejlődik a gazdasága és hogyan nyílnak meg egyre újabb lehetőségek az emberek számára. Nem mindent sikerült megvalósítani - mondta -, de annak a meggyőződésének adott hangot, hogy a választott út helyes és sikerre vezet. ""Ehhez mindenünk megvan: népünk nagy történelme, kolosszális forrásai, ereje, munkaszeretete és szellemi potenciálja" - tette hozzá, s az orosz népnek boldogságot és a legígéretesebb álmok megvalósulását kívánta az új évre. Példátlan és érdekes, hogy Putyin közvetlenül éjfél előtt minden tévécsatornán sugárzott beszéde már az esti órákban megjelent az interneten. Eleinte kétkedéssel fogadták a szöveget a világhálón kóborlók, de a népnek mondott köszönetből hamarosan arra következtettek, hogy valóban a 2008. évet üdvözlő beszédet olvassák, s később bebizonyosodott, hogy valóban azt tette fel valaki. Hogy ez hogyan, és miért történt, arra egyelőre nem derült fény.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06