Válasz a litván plüssmackókra
Lukasenka lelöveti az ország légterébe behatoló repülőgépeket
A fehérorosz légtérbe behatoló bármely idegen repülőgép "minden eszközzel", akár fegyverrel való megállítására utasította a határőrség vezetőjét Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök.
2012.08.03 09:57MTILukasenka rossz néven vette, hogy egy hónappal ezelőtt egy kisebb repülő a szomszédos Litvániából berepülve több száz, politikai üzenetet hordozó plüssmackót dobott le - jelentette a Reuters.
Július 4-én, egy nappal az ország függetlenségi ünnepe után egy kisebb, egymotoros repülőgép hatolt be a szomszédos Litvánia felöl a fehérorosz légtérbe, és nyolcszáz darab plüssmackót szórt szét az ország területén. A békés "hadműveletet" állítólag egy svéd reklámügynökség szervezte.
Az első látásra látványos "csínynek" tűnő akció politikai jelleget öltött, amennyiben minden egyes mackó üzenetet hordozott, s abban felszólították Lukasenkát: tartsa tiszteletben az emberi jogokat.
A plüssmedvék "ejtőernyős művelete" oly mértékben gerjesztette haragra az elnököt, hogy menesztette állásából a határőrség, a légierő és a légvédelem parancsnokát. Aljakszandr Bojecska, a határőrség új parancsnoka pedig határozott utasítást kapott az elnöktől: minden eszközzel, akár fegyverrel is hiúsítson meg minden idegen légi behatolást, lényegében a légtérsértő lelövését is kilátásba helyezve.
A hatóságok hivatalosan csak a múlt hónap végén ismerték el a "medvetámadás" tényét, vélhetően azért is meg kellett tenniük, mert egy Anton Szurjapin nevű blogger fotókat tett fel a világhálóra a plüssmackókról. A bloggert a Reuters szerint őrizetbe vették.
Az említett svéd reklámügynökség vezetője állítólag azt mondta egyik nyilatkozatában, hogy "gyerekjáték" volt a művelet, hiszen Fehéroroszág légvédelméről szerinte minden fontos adat elérhető a világhálón.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06