A szíriai felkelők miatt

Törökország lezárja az összes Szíriába vezető határátkelőjét

Törökország lezárja szerdán a Szíriába vezető összes határátkelőt

2012.07.25 08:29MTI

Az intézkedést feltehetőleg az váltotta ki, hogy a szíriai felkelők az utóbbi hetekben elfoglaltak több határátkelőhelyet a török határon.
   
A TRT tévé úgy idézte a minisztert, hogy csak a két ország között közlekedő teherautók előtt zárják le a határt, minden egyéb jármű, így a valamelyik harmadik országba tartó teherautók is áthaladhatnak.
   
Ha ez így van, akkor az intézkedés oka feltehetőleg az, hogy a felkelők a múlt héten, amikor elfoglalták a báb-el-havai átkelőt, kifosztottak, illetve felgyújtottak ott körülbelül 30 török teherautót.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.