Sértetlenül vészelt át egy merényletet
Erősen likvidálni akarják az afgán felsőoktatási minisztert
Két napon belül ez már a második merénylet volt magas rangú afgán politikus ellen.
2012.07.15 17:02MTISértetlenül vészelt át egy pokolgépes merényletet az afgán felsőoktatási miniszter vasárnap az ország északi részén lévő Baglán tartományban, két testőre azonban megsebesült - közölték tartományi tisztségviselők. Két napon belül ez már a második merénylet volt magas rangú afgán politikus ellen.
Obaidulla Obaid miniszter egy autókonvojban utazott Baglánból Kunduz tartományba, amikor a gépkocsisor mellett felrobbant egy pokolgép - közölte Munsi Madzsid bagláni kormányzó, aki szintén a küldöttség tagja volt. "A miniszter biztonságban van, de két rendőr megsebesült" - mondta a Reutersnak nyilatkozva.
Szombaton az északi Szamangán tartományban öngyilkos merényletben meghalt a kabuli parlament egyik befolyásos tagja, Ahmad Hán Szamangani, valamint a tartományi titkosszolgálat főnöke, az afgán hadsereg térségbeli parancsnoka és több kormánytisztviselő. A támadást egy lakodalomban követte el a merénylő, és 22 ember halálát okozta, mintegy hatvanan pedig megsebesültek.
Egy kabuli politikai elemző szerint az egykori katonai parancsnokból lett politikus, Szamangani valószínűleg sok ellenséget szerzett magának, s nem feltétlenül a tálibok ölték meg. A tálibok szóvivője közölte, hogy nincs közük a merénylethez.