Meg fogja vétózni

Moszkva ellenzi az ENSZ BT-ben a nyugati államok javaslatát

Moszkva kategorikusan ellenzi az ENSZ Biztonsági Tanácsának négy nyugati tagja által javasolt, Damaszkusznak ultimátumot szabó határozattervezetet, és meg fogja vétózni.

2012.07.12 18:42MTI

Gennagyij Gatyilov, orosz külügyminiszter-helyettes szerint a céljával ellenkező hatást válthat ki az, hogy az állandó tag Egyesült Államok, Franciaország, Nagy-Britannia, továbbá Németország az ENSZ szíriai megfigyelőcsoportja küldetésének meghosszabbítását összekötné a világszervezet alapokmányának 7. fejezetére utalással, és különböző szankciókat vezetnének be abban az esetben, ha a szíriai kormányzat nem teljesít bizonyos feltételeket. 

Az említett fejezet életbe léptetését szorgalmazta szerdán Moszkvában az ellenzéki Szíriai Nemzeti Tanács is, amely szerint az ENSZ-nek akár fegyveres eszközökkel is, de be kellene avatkoznia a szíriai konfliktus megoldásába.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.