Kétségek merültek fel

Vegyes tőzsdeindexek Ázsiában

Gyengültek szerdán a tokiói és szöuli tőzsdeindexek az amerikai tőzsdei eredménybeszámolói szezon kezdetén kapott borús előrejelzések miatt, amelyek kétséget támasztottak a japán és dél-koreai vállalatok nyereségességével szemben is.

2012.07.11 10:25MTI

Tokióban az indexek az ötödik egymást követő kereskedési napot zárták veszteséggel. A tőzsde vezető részvényeinek árfolyamát követő Nikkei225 index 6,73 ponttal, 0,08 százalékkal 8.851,00 pontra, a tőzsde első szekcióján jegyzett összes részvény árfolyamát követő Topix index pedig 1,31 ponttal, 0,17 százalékkal 757,29 pontra csökkent. A legnagyobb veszteséget a tengerhajózási ágazat szenvedte el, nyomában az olaj- és szénipari, valamint textilipari ágazatokkal. A nyertesek listáját a légiközlekedési, az értékpapír-kereskedő és a gumiipari ágazat papírjai vezették. A jelentős európai üzleti érdekeltséggel rendelkező vállalatok részvénye gyengült.
 
A Sony például 2,2 százalékkal, a Sharp 1,7 százalékkal 33 éves mélypontra esett. A Panasonci és a NEC Corp részvény 4,5 százalékkal esett. Csökkentek a kínai üzletben érdekelt vállalatok részvényei is. A Komatsu és a Hitachi Construction Machinery részvénye egy százalékkal gyengült. Az olajipari vállalatok részvényeit a keddi jelentős árfolyam-emelkedésre építő profitkivétel gyengítette. Az Inpex 2,2 százalékkal, a Japan Petroleum Exploration 3,6 százalékkal gyengült. A japán félvezetőgyártók részvényei követték amerikai versenytársaik gyengülő kereslet miatt csökkenő árfolyamát. 

Az Advantest Corp. 3,2 százalékkal, a Dainippon Screen MFG 1,1 százalékkal, a Renesas Electronics 7,9 százalékkal gyengült. A szöuli tőzsde Kospi árfolyamindexe a negyedik egymást követő napot zárta veszteséggel: 3,06 ponttal, 0,17 százalékkal 1.826,39 pontra gyengült. A Samsung Electronics 0,8 százalékkal, az SK hynix 3,16 százalékkal gyengült. A POSCO acélipari konszern 1,07 százalékkal, a Hyundai Heavy Industries 2,49 százalékkal esett. 

A Hyundai Motor 1,1 százalékkal gyengült, a Kia Motors viszont 0,14 százalékkal erősödött. A tokiói és a szöuli tőzsdék zárásakor a főbb ázsiai tőzsdeindexek vegyesen álltak: a hongkongi Hang Seng index 0,16 százalékos veszteséget, míg a sanghaji Composite 0,36 százalék, a sencseni Composite pedig 0,65 százalék nyereséget mutatott. A tajvani Weighted index 0,09 százalékkal a szingapúri Straits index pedig 0,79 százalékkal emelkedett. A sydney-i S&P/ASX 200 index 0,04 százalékkal, a mumbay-i Sensex index pedig 0,39 százalékkal gyengült.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.