Zavarta bántalmazóit, hogy telefonon beszélt
Bántalmazták az RMDSZ egyik alkalmazottját Kolozsváron, mert magyarul beszélt
Ismeretlen férfiak bántalmazták a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) egyik alkalmazottját Kolozsváron, mert magyarul beszélt telefonon.
2012.06.10 19:34MTIV. H. egy városi buszról szállt le Kolozsvár központjában, és magyarul beszélt mobiltelefonján vasárnap délután. Az MTI-nek elmondta: amikor befejezte a beszélgetést, két, harminc év körüli, sportos alkatú férfi lépett hozzá, és felelősségre vonták, hogy miért beszél magyarul.
"Elkezdtek lökdösődni, és mondták, ha magyarul akarok beszélni, menjek Magyarországra" - nyilatkozta a fiatal hölgy. Az ismeretlenek nekilökték egy épület falának, és könnyebb fejsérülést szerzett. Az áldozat elmondta, a történtek miatt feljelentést tett a rendőrségen, törvényszéki orvosi látleletet egyelőre nem vettek sérüléséről, mert a törvényszéki orvosi hivatalban vasárnap nincsen ügyelet.
"Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy a rendszerváltás után 22 évvel, egy multikulturális városban ilyen vagy hasonló megalázó cselekedetek áldozatává válhat a magyar lakosság" - áll az RMDSZ Kolozs megyei szervezetének a közleményében.
Máté András Levente, Kolozs megyei RMDSZ-elnök az MTI-nek elmondta, nem lehet egyértelműen választási incidensnek tekinteni a történteket, az elkövetők pusztán az alapján bántalmazták az RMDSZ alkalmazottját, hogy magyarul beszélt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06