"A jogainkért küzdő vezetőket akarunk!"
Esernyőkkel tiltakozott a MOGYE
Feliratozott orvosi öltözetben, esernyővel demonstrált a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) magyar választásainak az elismertetéséért Romániai Magyar Orvos- és Gyógyszerészképzésért Egyesület (RMOGYKE) titkára.
2012.05.23 09:59MTIAz erdélyi Krónika napilap beszámolója szerint Ádám Valérián - a MOGYE volt diákja - az intézmény előtti parkban, majd a város utcáin sétált feliratozott, fehér orvosi köpenyben, narancssárga ernyővel a kezében. A köpenyén ezúttal "A jogainkért küzdő vezetőket akarunk!" jelmondat volt olvasható.
Ádám Valérián elmondta, az ellen tiltakozik, hogy Leonard Azamfirei rektor nem hajlandó elfogadni a magyar oktatók képviselőjének Szabó Bélát, akit a magyar oktatók vezetőjükké választottak, ugyanakkor az orvosi kar dékánhelyettesi tisztségébe olyan magyarul is beszélő oktatót nevezett ki, akit a magyar tagozat nem ismer el képviselőjének.
A tiltakozó fiatalember ellen már a reggeli órákban megpróbáltak fellépni a hatóságok. Előbb a helyi rendőrök igazoltatták a belvárosban, majd az egyetem parkjában egy őrző-védő szolgálat egyenruhában lévő munkatársa érdeklődött afelől, hogy kinek az engedélyével sétál az egyetem udvarán, a tiltakozást azonban nem akadályozták meg.
A Romániai Magyar Orvosi és Gyógyszerészeti Képzésért Egyesület (RMOGYKE) képviselői tavaly heteken át sétáltak Marosvásárhely főbb utcáin, fehér orvosi köpenyben, narancssárga esernyővel, figyelemfelkeltő feliratokat viselve. Akkor a MOGYE magyar tagozatát törvény szerint megillető önállóságért, az egyetem vezetői által jogfosztó módon értelmezett egyetemi autonómia ellen léptek fel.