Darabokra tört a repülő, de nem gyulladt ki
Túlélőkre bukkantak a Nepálban lezuhant gép roncsai között
Lezuhant egy repülőgép hétfőn 21 emberrel a fedélzetén Nepál északi hegyvidékén, a szerencsétlenséget öt ember élte túl.
2012.05.14 08:24MTIA gép leszállás közben csapódott földnek a Katmandutól 200 kilométerre északnyugatra fekvő Dzsomszom város repülőterénél, amely gyakorta célállomása a Himalájába készülő turistáknak és hegymászóknak. A becsapódáskor a gép darabokra tört, de nem lobbant lángra. Orrésze teljesen szétroncsolódott.
Rendőrök és katonák siettek a katasztrófa helyszínére, és öt túlélőt találtak a roncsok között. Állapotuk válságos, kórházba szállították őket. A túlélők mentése gyorsan elkezdődhetett, mivel a gép egy laktanya közelében zuhant le.
A nepáli Agri Air légitársaság Dornier típusú gépe 16 indiai és két "nyugati" utast szállított.
A baleset oka egyelőre nem ismert.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06