Illegálisak voltak

Kínai halászokat vett őrizetbe a dél-koreai parti őrség

A dél-koreai parti őrség őrizetbe vett kilenc kínai halászt, miután utóbbiak megtámadták és megsebesítették a hajójukat ellenőrzés céljából feltartóztató dél-koreai hivatalos személyeket.

2012.04.30 12:57MTI

A parti őrség hétfői közlése szerint a négy hivatalnok illegális halászat gyanúja alapján lépett a Sárga-tengeren tartózkodó kínai halászhajó fedélzetére. A halászok furkósbotokkal és egyéb eszközökkel támadtak rájuk. Ennek során egy dél-koreai a tengerbe esett, de végül kimentették. Három társa az ütlegek következtében a fején, karján és a lábán sérült meg. Őket helikopterrel szállították kórházba. A kilenc kínai halászt, akik megpróbáltak elmenekülni, őrizetbe vették és a parti őrség támaszpontjára szállították.
   
Korábban a szöuli kormány felszólította Kínát, hogy határozottabban lépjen föl az illegális halászat ellen. A demars előzményeként tavaly decemberben egy kínai halász megölte a dél-koreai parti őrség egy tagját. A halászt 30 évi börtönre ítélték.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.